Bliżej siebie!

Bliżej siebie…

Jak to się dzieje, że częściej łatwiej nam dbać o innych niż o siebie? Jesteś bardziej dla innych niż dla siebie? Masz czas dla rodziny, bliskich, dziecka, o co Cię nie poproszą to robisz, a co  z Tobą? Dlaczego przychodzi nam to z takim trudem?
Dlaczego musimy się tego uczyć? Czyż dbanie o siebie nie powinno być oczywiste?

Może właśnie dlatego, że nikt Nas tego nie uczy w dzieciństwie? Od małego słyszymy jak dbać o innych, jak być empatycznym, pomocnym, a co ze mną samym? Jak mam zadbać o siebie by dobrze czuć się we własnej skórze?

Pora na zmiany… Tak na zmiany 🙂 Ktoś musi zacząć by było inaczej.
Może to Ty właśnie zaczniesz i pokażesz swoim bliskim jak dbać o siebie?
Nauczysz swoje dzieci troski o swoje „wewnętrzne dziecko”, które jest w każdym z Nas.

Pamiętaj, że to Ty jesteś dla siebie najważniejszy! Sam na sam ze sobą jesteś do końca życia. To co zainwestujesz w siebie, swój rozwój, samopoczucie itp. nikt inny tego Ci nie zabierze.

 

Czy kochasz siebie wystarczająco?

 

Dlaczego rezygnujesz z siebie i swoich potrzeb na rzecz innych?

Może dlatego, że nie czujesz się kochana, akceptowana, szanowana? Myśląc, że jak się bardzo postaram to dostanę to od innych? Od niego, od przyjaciół, od rodziny? Dlatego zaczynasz starać się nadmiernie, zapracowujesz się, odchodzisz od siebie coraz bardziej…

Prawda jest taka, że jeśli nie kochasz siebie, nie akceptujesz siebie, nie szanujesz siebie, to nie dostaniesz tego od innych…  Z pewnością nie w takim wymiarze jak tego potrzebujesz. Póki sama sobie tego nie dasz!

 

Więc zacznij od siebie 🙂

Zacznij od zaspokajania sowich potrzeb, od ich rozpoznawania i nazywania. Zobacz czego potrzebujesz Ty i Twoje ciało, czego potrzebuje Twoja dusza. Może na początek zechcesz się porządnie wyspać, a później wybrać się na samotny spacer by zebrać myśli i poczuć czego tak na prawdę potrzebujesz?

Pamiętaj, że to Ty wyznaczasz standardy dbania o Ciebie! Swoją postawą, zachowaniem, stosunkiem do siebie samej pokazujesz innym jak mają się z Tobą obchodzić i jak Cię traktować! Tak, dokładnie tak!

 

Zostaw komentarzKontakt

  • ul. Chrobrego 36 A, pokój nr 206,
    80-423 Gdańsk Wrzeszcz

  • 508 118 290
  • kontakt@sonia-abramek.pl

Godziny otwarcia

  • Pon - Wt: 17.00 - 20.00
  • Śr - Pt: 8.00 -20.00
  • Sob: 9.00 -16.00

Facebook

Copyright 2017 Sonia Abramek © All Rights Reserved